atmcivilmilitary

FDPS (ESUP)

Modul systému sloužící pro zpracování letových dat (FDP) a leteckých dat (AIS).

Systém poskytuje všechny funkce očekávané od moderního komplexního FDP systému. Disponuje též aplikacemi pro HMI, které jsou nezbytné pro komunikaci s uživateli, jako je operátor letových dat, supervizor, a v neposlední řadě ACC (oblastní řídící středisko), APP (přibližovací stanoviště řízení), TWR (letištní řídící věž), RGA (regionální letiště) a FIC (letecké informační středisko).

CS_SOFT_CSS_FDPS_1 (1)
BEZPROBLÉMOVÁ INTEGRACE DO VAŠEHO PROSTŘEDÍ Vysoký stupeň modularity, flexibility a přizpůsobení uživatelského prostředí činí CSS FDPS snadno integrovatelným do Vašeho ATC systému.
SNADNÉ NASTAVENÍ INTEROPERABILITY Interoperabilita je definována v zákaznickém "data setu", tudíž může být rychle přizpůsobena nastavení místní koordinace a podmínkám přenosu.
PROPRACOVANÝ OBOUSMĚRNÝ AFTN MODUL AFTN Daemon (Aeronautical Fixed Telecommunication Network) zpracovává nejen příchozí zprávy, ale umožňuje sestavit a distribuovat téměř všechny AFTN zprávy.
OLDI (On-Line Data Interchange) V SOULADU S NORMOU EUROCONTROL Nastavitelné dle lokálních potřeb a podmínek.
PREDIKCE PROGRESIVNÍ 4D TRAJEKTORIE FDPS modul obsahuje špičkové funkce pro predikci letu. Výsledky jsou založeny na komplexních výpočtech, jeden z parametrů je i využití okamžitého výkonu letadel.
FPL TRACKY PRO PROCEDURÁLNÍ ŘÍZENÍ FDPS modul obsahuje špičkové funkce pro predikci letu. Výsledky jsou založeny na komplexních výpočtech, jeden z parametrů je i využití okamžitého výkonu letadel.
RYCHLÝ PŘEHLED: AFTN (letecká pevná telekomunikační síť), OLDI (on-line výměna dat) / FDE (výměna letových dat) (X.25 i TCP), ETFMS (rozšířený systém pro řízení letového toku) a AMA (arrival management message) konektivita
Zpracování zpráv ICAO i ADEXP
Zpracování TACT (taktické) / CASA (computer assisted slot allocation) zpráv
Management SSR kódů
Mode S ELS (základní dohled) a EHS management (zvýšený dohled)
Integrace RDP (zpracování radarových dat) - korelace výstupu RDP a aktualizace letových údajů z radarového tracku
Statistické funkce
Výstup pro fakturační systémy
POSTAVENO NA COTS TECHNOLOGIÍCH, BEZ NÁROČNÁCH POŽADAVKŮ NA HW A SW
Produkt je založen na COTS (Commercial-off-the-shelf) technologiích, jako jsou operační systémy Unix / Linux. Toto činí produkt mnohem levnějším než jiné obdobné produkty postavené na vlastním hardwaru a/nebo middlewaru.
To také usnadňuje vyškolení technických pracovníků a umožňuje využít zkušenosti s jinými produkty na bázi podobných technologií.
SOULAD S PRŮMYSLOVÝMI STANDARDY Produkt je v souladu se standardy běžnými v ATM (řízení letového provozu) průmyslu, plně podporuje většinu ICAO a Eurocontrol norem platných pro FDP systémy.
SNADNÁ SPRÁVA ZAJIŠŤOVÁNA PROSTŘEDNICTVÍM RCMS A SNMP
Grafické, plně vybavené a snadno použitelné RCMS konzole a SNMP rozhraní pro řízení a monitorování jsou standardní součástí výrobku. Umožňují jak řízení prostřednictvím FDPS tak i prostřednictvím klientských terminálů.
FDPS může být řízeno buď pomocí dodávaného RCMS (vzdálené řízení a monitorovací systémy), nebo integrovaným do stávajícího monitorovacího systému.
PODPORA RŮZNÝCH VÝSTUPŮ PRO UŽIVATELE Systém podporuje různé typy uživatelských výstupů, jako jsou tištěné stripy a elektronické stripy, včetně rozhraní do systémů třetích stran.
SNADNÁ INTEGRACE S PRODUKTY TŘETÍCH STRAN FDPS obsahuje přizpůsobitelné rozhraní pro produkty třetích stran, jako je RDP, radarové zobrazení, elektronické stripy, spolupracující systémy atd. V základu může být FDP HMI aplikace zobrazena na obrazovkách stávajících systémů využívajících protokol X-Window.

Reference

Slovinsko – Lublaň, 2009

Česká republika – Praha, 2013

Makedonie – Skopje, 2001